Апасиев по новата „бомба“ за Заев: Премиер фатен на дело како мести судски предмети останува во трка за премиерска позиција!?

0
1227

Универзитетскиот професор по право и лидер на Левица, Димитар Апасиев остро реагира на новата аудиобомба во која се открива какви шеми правел тогашниот премиер за да паднат судски случаи.

Во која тоа држава, без огледа дали е од Европска или Афричка унија, премиер фатен на дело како МЕСТИ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ со судии и обвинители – останува во трка за премиерска позиција!?, прашува Апасиев.

НОВА АУДИО-БОМБА: Заев признава дека правел „комбинации“ со Катица, договорил да паднат и пописот и Талир 2, и Пошта…

Коментирај