Апасиев: Коа приучени глуперди ти го водат владиниот пиар, ондак, ничем-изазван, примаш гол со пета у 90та минута – Ви се задеси „Калеш Анѓа“ ефект!

0
2677

Коа приучени глуперди као Коста Петров, Коста Костадинов, Марјан Забрчанец, Бојан Маричиќ, Амон Сра, Џабе Дерала и остала енџиовска багра (која да ја стаиш на куп заедно, дали има завршено едвај вечерно школо за агитпроп на семинарите од Сорос) – ти го водат владиниот пиар, ондак, ничем-изазван, примаш гол со пета у 90та минута, правејќи народна ХЕРОИНА од една ситничка министерка, чија баба Еврејка била партизанка што се борела за Македонија. <3

p.s. Ви се задеси “Калеш Анѓа” ефект! Е тек сеа, владини загарчиња, цела ноќ нема да спиете. Ќе барате у тоа прирачниците како се “менаџира” штета, откако сте ја оплескале у етер. Срцки соросписки. За жалење бевте, за жалење си останавте. 😉

#СамСебеУбио
#СороспискиПалавковциШоСиИграатДржава

Фејсбук објава на лидерот на Левица, Проф. д-р Димитар Апасиев

ВИДЕО: Не ја прашувајте Мизрахи, прашајте ја Мила каде е новата табла? Јас сум Рашела Мизрахи, горда Еврејка од Македонија!

Коментирај