Амнестија за Заев, Катица и Боки 13 – Доживотен мандат за Русковска и Јовевски со новиот Закон за ЈО

Амнестија за Зоран Заев, Катица Јанева и Боки 13 е главната цел на инсистирањето на СДСМ да се донесе новиот закон за јавно обвинителство, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека Заев сака да не важат како докази снимките за рекетот и криминалите во кои се инволвирани тој и неговите соработници. Без да ја почитува волјата на … Продолжи со читање Амнестија за Заев, Катица и Боки 13 – Доживотен мандат за Русковска и Јовевски со новиот Закон за ЈО