Алкантара го очекува подолга пауза

0
363

Фудбалерот на Баерн Минхен, Тиаго Алкантара се повреди синоќа на натпреварот со Андерлехт и го очекува подолга пауза.

– Алкантара има сериозна повреда на мускул и веројатно го чека пауза од неколку месеци, соопшти Баерн.

Во тешката победа над Андерлехт (2:1) се повреди и Ариен Робен, но тој веројатно нема долго да биде отсутен.

По деталните лекарски прегледи, баварскиот клуб ќе објави поточно колку време ќе треба да закрепнат двајцата играчи.

Коментирај