Александар си оди од „Македонија“: Пристигна кран за егзекуција од Бугарија

0
1765

На социјалните мрежи се појавија фотографии од кранот кој пристигнал од Бугарија за со него да се дислоцира споменикот на Македонскиот крал Александар Македоснки, наречен „Воин на коњ“ од плоштадот „Македонија“.

Граѓаните велат дека овој кран ќе го тргне споменикот во чест на утрешната посета на Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас.

Коментирај