Ако поради нив сега не тргнете во теретана, никогаш нема – Ова се 10-те најсекси инструкторки на светот! (фото)

0
405

Aко сте како нас, тогаш поминете повеќе време на листање на Instagram и восхитувајте им се на луѓето кои ве инспирираат да го дадете својот максимум во теретана.

Несомнено, оваа социјална мрежа е најголема платформа за промоција на фитнес во светот, а има и безброј инструктори и фитнес модели кои ве снабдуваат со потребното количество мотивација за многу придружници.

Кога веќе трошиме толку време за вежбање на моториката на палецот, тогаш исто така е важно да ги пратиме оние кои можат да не “присилат” да се движиме!

Ви ги претставуваме најсексите припаднички на понежниот пол, топ фитнес модели со кои се надеваме дека ќе ви го дадат потребниот енергетски додаток.

Што чекате почнувајте ?

1. Колумбискиот фитнес модел Анела Сагра

анела

2. Американката Карина Ел

карина

3. Фитнес експертот Ана Викторија

ана

4. Секси мама Келси Велс

келси

5. Фитнес моделот од Њујорк Џен Шелтер

џен

6. Убавицата од Венецуела Мишел Луин

мишел

7. Моделот Катја Елис Хенри

катја

8. Аргентинката Валентина Лекеус

валентина

9. Бикини и фитнес модел од Порторико Ана Делија

делија

10. Модел и инструктор Аманда Ли

аманда

Коментирај