Ахмети: Овој глас ви припаѓа вам, маченици на албанската нација!

0
315

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на својот Фејсбук профил го честиташе Законот за употреба на јазиците.

Овој глас и овој ден ви припаѓа вам и на оние кои веќе не се тука, а се најзаслужни, мачениците на албанската нација. Честитки за сите, напиша лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Ахмети објави фотографија од гласањето.

Коментирај