Aдеми со мајсторски гол и асистенција го одведе Динамо пред портите од ЛШ! (ВИДЕО)

0
123

Тимот на Динамо Загреб дојде на чекор од пласман во Лигата на шампионите откако денес го победи Френцварош со 0:4 и се пласираше во последното коло од квалификациите.

Еден од најзаслужните во овој триумф беше македонскиот фудбалер Арјан Адеми кој постигна гол и запиша асистенција.

Извор: sportski.mk

Коментирај