5 ароми од кои ќе и „помине главата“ и ќе имате незаборавна ноќ

0
1155

Секој сака подобар секс, но често пати стресот го „убива“ либидото. Еве ви пет ароми кои ќе успеат да ја расположат вашата партнерка за „мала забава“ во креветот:

1. Здравец- билка што е широко распространета кај нас, го намалува стресот и ја зголемува осетливоста. Прекрасен афродизијак.

2. Јасмин- ова егзотично цвеќе е богато на ароматични масла. Тие масла се повеќе од препорачливи, доколку сакате да ја изненадите вашата драга сопруга, љубовница или едноставно жената која ви е „стар мерак“ со масажа тип „задни намери“.

3. Цитрон- освежува и зближува боље од Газоза 🙂

4. Кардамон- индиски зачин што врши слична работа како чајевите на Силвио Берлускони (и тие индиски). После се чудат некои зашто Индијците ја измислиле Кама Сутра.

5. Каранфил- вдишете ја длабоко неговата арома и веднаш ќе помислите на СЕКС.

Коментирај