13 големи плусови на малите гради

0
544

Дали мислевте дека природата ве „оштетила“? Дозволете ни да ви покажеме зошто малите гради ве прават една голема среќничка!

1. Мажите разговараат со вас
Но, навистина со вас. Не со вашите гради!

2. Немате проблем да купувате облека
Сите градници ви одговараат – меки конци, тенки ленти, многу бои и дезени. Сеедно ви е бидејќи долната облека за вас е за убавина, а не да ги задржите своите форми.

3. Можете дури и да не носите градник
И ова е многу погодно. И корисно. И секси. И ќе заштедите пари.

4. Ви треба само еден костим за капење
Можеби не знаевте, но сега ќе објасниме: жените со големи гради секогаш купуваат најмалку два костими за капење. Причината е тоа што ако горниот дел е совршен, долниот дел не им одговара. Вие немате такви проблеми.

5. Можете да спиете на стомак
Ако мислите дека ова не е предност, очигледно сè уште не сте биле бремени. Добриот ноќен сон е невозможен кога не можете да го промените вашето држење во креветот.

6. Спорт? Нема проблеми
Вие не наидувате на никакви пречки – едноставно одите во салата и започнувате со тренинг. Жените со големи гради треба да одат во шопинг авантура во потрага по најмалку 2-3 различни градници за да ги држат соодветно „своите богатства“.

7. Гравитацијата не е вашиот непријател
Па, тоа ќе биде додека не станете на 70 години, и гравитационата сила неизбежно ќе ги привлекува градите кон земјата. Но, дотогаш, не мора да се грижите -гравитацијата нема сила над вас.

8. Можете да изгубите тежина без грижи
Кога надарените жени решаваат да изгубат телесната тежина, нивната дилема во нивните умови е што тие претпочитаат да изгубат – нивните килограми или нивните гради. Колку е страшно тоа! Од друга страна, не мора да се грижите бидејќи губењето на тежината нема да има големо влијание врз големината на градите.

9. Вашата горна облека совршено се вклопува
Дали мислевте дека најтешко се наоѓа идеалниот пар на фармерки? Размислете повторно. Само замислете колку е тешко да најдете совршена кошула за големи гради која убаво би се вклопувала со вашите омилени фармерки. Или палто кое ќе ги покрива огромните гради без да биде премногу широко на рамената. Не можете да замислите, нели? Да за среќа, сè е добро за вас!

10. Маиците со отпечатоци се соодветни за вас
Со гордост може да носите маица со слика или натпис на предната страна.

11. Изгледате помлади од вашите врсници
Да, кога имате 20 години, се чини неверојатно. Но, почекајте да присуствувате на состанокот во средно училиште по уште 20 години, а потоа ќе знаете што мислат другите!

12. Ако е потребно – секогаш можете визуелно да ги зголемите вашите гради
Долниот дел со ефектот на притискање е дизајниран за вас. Секогаш можете да го користите. Но, со големите гради, задниот трик не функционира – тие не можат да бидат скриени.

13. Не ви свиркаат „мангупите“ 🙂
Општо земено, вие не сте мета на бруталните погледи и дофрлувањата од некултурните мажи. Бидете благодарни за оваа неоспорна предност.

Коментирај