Јокиќ се опушти во родниот крај: Како е можно НБА ѕвезда да има ваков стомак? (Видео)

0
454

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ одигра сезона за паметење и беше избран во најдобрата петорка во НБА лигата.

Јокиќ по завршувањето на сезоната се врати во родниот крај и опуштено играше баскет со пријателите во Сомбор.

Меѓутоа, она што најмногу привлекува внимание кај него е големиот стомак, кој воопшто не прилега на врвен спортист, односно на НБА ѕвезда.

Познато е дека Јокиќ не внимава многу на исхраната, но нема сомнеж дека ќе биде во одлична форма за Светското првенство во Кина.

Извор: sportski.mk

Коментирај